/جعبه مقوایی
جعبه مقوایی ۱۳۹۶-۱۰-۱۰ ۱۰:۰۱:۲۴ +۰۰:۰۰

جعبه سازی و ساخت جعبه مقوایی

جعبه های مقوایی، معمولا بر اساس جنس مقوای مصرفی به سه دسته تقسیم می شوند که هر دسته در صنایع خاصی استفاده می شود:

جعبه مقوایی پشت طوسیجعبه مقوایی پشت طوسی (Grey Back Box)

برای تولید جعبه مقوایی پشت طوسی، از مقوای پشت طوسی در وزن های ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ و ۵۰۰ گرمی استفاده می‌شود. گرماژ مقوای مصرفی معمولا با توجه به ابعاد و وزن محصول داخل جعبه تعیین می‌شود.

مقوای پشت طوسی، يك طرف آن سفيد و طرف دیگر آن طوسی است. مورد استفاده اين نوع مقوا برای چاپ جعبه و بسته بندی های مختلف می‌باشد.

مقوای پشت طوسی دوبلکس از ورقه های مقوا بصورت دو لایه تهیه می‌شود و در جعبه سازی ها این دو لایه، با صفحه های مخصوص مرطوب به همدیگر چسبانده می‌شوند .

خصوصیات جعبه مقوایی پشت طوسی:

  • سختی یا نرمی زیاد ( با توجه به نوع گرماژ آن)
  • شفافیت بالا

مقواهای پشت طوسی معمولا از نوع بازیافتی بوده و استفاده از آن در بسته بندی های دارویی و غذایی از لحاظ قانونی ممنوع است. هر چند همچنان در برخی از جعبه سازی ها، از این نوع مقوا برای برخی صنایع غذایی نظیر بسته بندی بستنی های لیتری و … استفاده می کنند.

جعبه مقوایی پشت سفیدجعبه مقوایی پشت سفید (White Back Box)

ساخت جعبه مقوایی پشت سفید به وسیله مقوای پشت سفید در وزن های ۲۳۰ ، ۲۵۰ ، ۲۸۰ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ ، ۴۰۰ و ۵۰۰ گرمی می‌باشد. در سطح داخلی این جعبه روکشی سفید رنگی وجود دارد. این جعبه ها معمولا در مواردی که نمای داخلی جعبه قابل رویت است، استفاده می‌شود . جعبه مقوایی پشت سفید، دارای پارامتر های بهداشتی و ظاهری مناسب‌تری نسبت به جعبه مقوایی پشت طوسی می‌باشد.

موارد مصرف جعبه مقوایی پشت سفید

عمده کاربرد آن در تولید جعبه کفش، دستمال کاغذی، جعبه شیرینی، جعبه کبریت، جعبه خمیر دندان و … می‌باشد .

خصوصیات جعبه مقوایی پشت سفید:

  • سختی یا نرمی زیاد ( با توجه به نوع گرماژ آن )
  • شفافیت بالا
  • قابلیت چاپ بالا
  • هر دو سمت آن سفید است

شرکت های تولید کننده مقوای پشت طوسی و سفید :

برندها و مارک های معروف شامل هانسول (hansol)، اژدها (shinpoong) ، ببری (seha) ، اسبی (White horse) و پاندا است.
شرکت های تولید کننده شامل : HANCHANG PAPER CO LTD. SHINPOONG PAPER MFG CO ،DAEHAN PAPERTECH CO LTD. و Seha است.

جعبه مقوایی ایندربردجعبه مقوایی اینوربرد ( Ivory Board Box )

این دسته از جعبه ها، از مقوای اینور برد در وزن های ۲۵۰ ، ۲۷۵ ، ۳۰۰ ، ۳۵۰ و ۴۰۰ گرمی تولید می‌شوند. مقوای IVory board که در جعبه سازی های ایران به اینوربرد، ایندربرد و یا ایندل برد معروف است، دارای مجوز وزارت بهداشت ایران است. قسمت مغزی این نوع جعبه، مواد بازیافتی( مانند مقوا پشت طوسی ) بکار رفته و در دو طرف دیگر لایه پالپ سفید یا نخودی با درصد پالپ بیشتر استفاده شده. هر چقدر لایه پالپ سفید یا نخودی رنگ ضخیم تر باشد، درجه مرغوبیت آن بالاتر است.

عمده کاربرد این جعبه ها، تولید جعبه های مصرفی در زمینه های مواد غذایی خاص، محصولا آرایشی – بهداشتی، محصولات دارویی و اقلامی که دارای حساسیت بالا از منظر بهداشت بسته بندی است، می‌باشد.

یکی از مهمترین ویژگی های این مقوا نسبت به مقواهای دیگر علاوه بر بهداشتی بودن، داشتن دانسیته جرمی بالا است که با توجه به داشتن این ویژگی جعبه هایی که با این نوع مقوا ساخته می شوند دارای استحکام بسیار بالایی نسبت به جعبه های دیگر می باشند.

براس سفارش جعبه مقوایی خود لطفا به صفحه سفارش انلاین مراجعه کنید و یا با شماره ۰۲۱۷۶۲۱۳۱۸۳ تماس بگیرید